Aktuality

Preface o Marii Magdaléně v notách

 úterý 14. července 2020

Pdf s textem a notami preface o sv. Marii Magdaléně (chorál i dle Olejníka) naleznete na našich stránkách.


Český národní kalendář

 pátek 3. července 2020

Na našich stránkách jsme aktualizovali český národní kalendář o světce, kteří byli v nedávné době zařazeni do univerzálního kalendáře. 


Tři nové invokace v Loretánských litaniích

 neděle 21. června 2020

Prefekt Kongregace pro bohoslužbu a svátosti kardinál Robert Sarah v listu předsedům biskupských konferencí informoval o rozhodnutí papeže Františka vložit nové invokace do Loretánských litanií. List nalezente v Bollettino della Sala stampa della Santa sede, informaci v češtině na RadioVaticana.


Poslední Liturgika na dobrou noc

 středa 10. června 2020

Poslední díl seriálu Liturgika na dobrou noc můžete dnes sledovat ve 20:00 na zoomu nebo youtube. Věnován bude prosbám, modlitbě Páně a závěrečné oraci.


Letní škola liturgiky 2020

 středa 3. června 2020

Srdečně zveme na Letní školu liturgiky v termínu 18. - 23. 8. 2020 do Želivského kláštera. Téma: svátosti manželství a kněžství. Podrobné informace a přihlášky naleznete na www.liturgie.cz/letni-skola.


Svatodušní vigilie

 sobota 23. května 2020

V noci ze soboty 30. na neděli 31. května nás čeká svatodušní vigilie. V novém článku přinášíme několik způsobů slavení noční liturgie.


Rozhovor s novým předsedou Liturgické komise

 úterý 19. května 2020

Novým předsedou Liturgické komise České biskupské konference je Mons. Martin David. V rozhovoru pro Liturgie.cz představuje fungování této komise i svůj vztah k liturgii.


Nová památka sv. Faustiny Kowalské

 pondělí 18. května 2020

Kongregace pro bohoslužbu a svátosti zveřejnila dekret, jímž se do Římského kalendáře zapisuje nová nezávazná památka sv. Faustiny Kowalské, panny. Slavit se bude 5. října.


Nové složení Liturgické komise ČBK

 úterý 5. května 2020

Čeští a moravští biskupové 28. dubna na 122. plenárním zasedání v Olomouci mj. zvolili nové obsazení Liturgické komise České biskupské konference. Od 1. května ji tvoří: Mons. Martin David, Mons. Vojtěch Cikrle, Mons. Jan Vokál a Mons. Zdenek Wasserbauer. 


Úkon kajícnosti pro dobu velikonoční

 neděle 3. května 2020

Ve 3. způsobu úkonu kajícnosti je možné kromě "tropů" z misálu použít také jiných textů. Čtyři variaty pro dobu velikonoční naleznete také na našich stránkách