Aktuality

Liturgie bez zpěvu?

 pondělí 5. října 2020

Vládní omezení zakázalo při bohoslužbách od 5. do 18. října zpěv při bohoslužbách. Několik liturgických poznámek naleznete v novém článku.


VŠ studium liturgiky

 čtvrtek 17. září 2020

Katolické teologické fakulty nabízejí veřejnosti studium liturgických předmětů. Přehled otevíraných kurzů v nadcházejícím zimním semestru přinášíme v novém článku.


Svátosti, víra a koronavirus

 sobota 12. září 2020

Koronavirus je znovu aktuální téma. Svěží rozhovor s nositelkou Ratzingerovy ceny a členkou Mezinárodní teologické komise, prof. Marianne Schlosser, naleznete v novém článku na našem webu. 


Nový překlad Římského misálu

 úterý 1. září 2020

Papež František obdržel 28. srpna 2020 první výtisk nově vydaného překladu Římského misálu do italského jazyka. Nový článek na našem webu od Goffreda Boselli popisuje proces překladu a analyzuje změny oproti předchozí edici.


O kněžství a manželství s Mons. Konzbulem

 pátek 28. srpna 2020

Besedu s Mons. Pavlem Konzbulem shrnující letošní Letní školu liturgiky na téma manželství a kněžství naleznete na našem youtube kanále


Nóta Kongregace pro nauku víry

 pátek 7. srpna 2020

Kongregace pro nauku víry zveřejnila 6. 8. 2020 věroučnou nótu, která prohlašuje, že křest udělený slovy "My tě křtíme ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého" je neplatný. Více viz RadioVaticana.


Liturgické exercicie pro kněze

 středa 15. července 2020

Srdečně zveme na liturgické exercicie pro kněze ve dnech 25. - 30. 10 2020 v Kostelním Vydří. Všechny informace a přihlášku naleznete zde.


Preface o Marii Magdaléně v notách

 úterý 14. července 2020

Pdf s textem a notami preface o sv. Marii Magdaléně (chorál i dle Olejníka) naleznete na našich stránkách.


Český národní kalendář

 pátek 3. července 2020

Na našich stránkách jsme aktualizovali český národní kalendář o světce, kteří byli v nedávné době zařazeni do univerzálního kalendáře. 


Tři nové invokace v Loretánských litaniích

 neděle 21. června 2020

Prefekt Kongregace pro bohoslužbu a svátosti kardinál Robert Sarah v listu předsedům biskupských konferencí informoval o rozhodnutí papeže Františka vložit nové invokace do Loretánských litanií. List nalezente v Bollettino della Sala stampa della Santa sede, informaci v češtině na RadioVaticana.