Aktuality

Svátosti, víra a koronavirus

 sobota 12. září 2020

Koronavirus je znovu aktuální téma. Svěží rozhovor s nositelkou Ratzingerovy ceny a členkou Mezinárodní teologické komise, prof. Marianne Schlosser, naleznete v novém článku na našem webu. 


Nový překlad Římského misálu

 úterý 1. září 2020

Papež František obdržel 28. srpna 2020 první výtisk nově vydaného překladu Římského misálu do italského jazyka. Nový článek na našem webu od Goffreda Boselli popisuje proces překladu a analyzuje změny oproti předchozí edici.


O kněžství a manželství s Mons. Konzbulem

 pátek 28. srpna 2020

Besedu s Mons. Pavlem Konzbulem shrnující letošní Letní školu liturgiky na téma manželství a kněžství naleznete na našem youtube kanále


Nóta Kongregace pro nauku víry

 pátek 7. srpna 2020

Kongregace pro nauku víry zveřejnila 6. 8. 2020 věroučnou nótu, která prohlašuje, že křest udělený slovy "My tě křtíme ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého" je neplatný. Více viz RadioVaticana.


Liturgické exercicie pro kněze

 středa 15. července 2020

Srdečně zveme na liturgické exercicie pro kněze ve dnech 25. - 30. 10 2020 v Kostelním Vydří. Všechny informace a přihlášku naleznete zde.


Preface o Marii Magdaléně v notách

 úterý 14. července 2020

Pdf s textem a notami preface o sv. Marii Magdaléně (chorál i dle Olejníka) naleznete na našich stránkách.


Český národní kalendář

 pátek 3. července 2020

Na našich stránkách jsme aktualizovali český národní kalendář o světce, kteří byli v nedávné době zařazeni do univerzálního kalendáře. 


Tři nové invokace v Loretánských litaniích

 neděle 21. června 2020

Prefekt Kongregace pro bohoslužbu a svátosti kardinál Robert Sarah v listu předsedům biskupských konferencí informoval o rozhodnutí papeže Františka vložit nové invokace do Loretánských litanií. List nalezente v Bollettino della Sala stampa della Santa sede, informaci v češtině na RadioVaticana.


Poslední Liturgika na dobrou noc

 středa 10. června 2020

Poslední díl seriálu Liturgika na dobrou noc můžete dnes sledovat ve 20:00 na zoomu nebo youtube. Věnován bude prosbám, modlitbě Páně a závěrečné oraci.


Letní škola liturgiky 2020

 středa 3. června 2020

Srdečně zveme na Letní školu liturgiky v termínu 18. - 23. 8. 2020 do Želivského kláštera. Téma: svátosti manželství a kněžství. Podrobné informace a přihlášky naleznete na www.liturgie.cz/letni-skola.