Aktuality

Dušičkové odpustky

 úterý 27. října 2020

V novém článku naleznete přehledně způsoby kterými je možné letos získat odpustky pro duše zemřelých na základě nových dekretů Apoštolské penitenciárie. 


Úkon kajícnosti pro recitované bohoslužby

 pondělí 19. října 2020

Nejen v současné situaci recitovaných bohoslužeb v malých společenstvích je možné ve 3. způsobu úkonu kajícnosti použít jiná zvolání, než ta z misálu. Nově na stránkách naleznete texty pro liturgické mezidobí. Texty připravil bohoslovec papežské koleje Nepomucenum Jan Slepička. 


Jak slavit domácí liturgii?

 čtvrtek 15. října 2020

Opět se vracíme se svěcení neděle rozptýleni po domácnostech. S přípravou rodinné liturgie může pomoci jarní video.


Liturgie bez zpěvu?

 pondělí 5. října 2020

Vládní omezení zakázalo při bohoslužbách od 5. do 18. října zpěv při bohoslužbách. Několik liturgických poznámek naleznete v novém článku.


VŠ studium liturgiky

 čtvrtek 17. září 2020

Katolické teologické fakulty nabízejí veřejnosti studium liturgických předmětů. Přehled otevíraných kurzů v nadcházejícím zimním semestru přinášíme v novém článku.


Svátosti, víra a koronavirus

 sobota 12. září 2020

Koronavirus je znovu aktuální téma. Svěží rozhovor s nositelkou Ratzingerovy ceny a členkou Mezinárodní teologické komise, prof. Marianne Schlosser, naleznete v novém článku na našem webu. 


Nový překlad Římského misálu

 úterý 1. září 2020

Papež František obdržel 28. srpna 2020 první výtisk nově vydaného překladu Římského misálu do italského jazyka. Nový článek na našem webu od Goffreda Boselli popisuje proces překladu a analyzuje změny oproti předchozí edici.


O kněžství a manželství s Mons. Konzbulem

 pátek 28. srpna 2020

Besedu s Mons. Pavlem Konzbulem shrnující letošní Letní školu liturgiky na téma manželství a kněžství naleznete na našem youtube kanále


Nóta Kongregace pro nauku víry

 pátek 7. srpna 2020

Kongregace pro nauku víry zveřejnila 6. 8. 2020 věroučnou nótu, která prohlašuje, že křest udělený slovy "My tě křtíme ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého" je neplatný. Více viz RadioVaticana.


Liturgické exercicie pro kněze

 středa 15. července 2020

Srdečně zveme na liturgické exercicie pro kněze ve dnech 25. - 30. 10 2020 v Kostelním Vydří. Všechny informace a přihlášku naleznete zde.