Aktuality

Papež se setkal s biskupskými ceremoniáři

 sobota 21. ledna 2023

Papež František se setkal s biskupskými ceremoniáři v závěru kurzu, který připravil Papežský institut sv. Anselma. Souhrn setkání na Vatican News.


Triky staré kostelnice

 úterý 10. ledna 2023

Srdečně zveme na on-line besedu se sestrou Bohdanou, jejímž cílem je poskytnout konkrétní a praktické rady všem, kdo pečují o kostel, jeho vybavení, kostelní prádlo, paramenta nebo květinovou výzdobu. Beseda se koná on-line ve čtvrtek 2. února od 20 hodin (datum změněno z původního 26. 1.). Zveme také na další akce pořádané Liturgie.cz: Jarní miniškolu liturgiky, víkend Liturgie a ticho a zářijový týden Liturgie města Říma


Ohlášení Velikonoc 2023

 čtvrtek 5. ledna 2023

Ohlášení pohyblivých svátků, tzv. kalendy, které se zpívají při mši na Zjevení Páně, naleznete v notách na našich stránkách


Červená barva při papežském pohřbu

 úterý 3. ledna 2023

Důvod liturgické zvláštnosti vysvětluje v novém článku na Liturgie.cz teolog a historik umění P. Radek Martinek. Brožurku k pohřební liturgii papeže Benedikta XVI. naleznete zde v pdf.


Dnešní svátek Svaté rodiny

 pátek 30. prosince 2022

V letošním roce svátek Svaté rodiny nepřipadá na neděli: říká se Gloria, je pouze jedno neevangelní čtení, vynechává se Credo, preface o Narození Páně, v římském kánonu vlastní V tomto společenství, je možno žehnat manželům.


Vánoce a doba vánoční

 pátek 23. prosince 2022

Množství informací o liturgii vánočního období naleznete na našich stránkách.


Liturgie města Říma

 sobota 17. prosince 2022

Srdečně zveme na formační kurz Liturgie města Říma, který se uskuteční v září 2023 v Římě. Všechny informace a přihlášky na stránkách akce


Direktář na příští roky

 pátek 9. prosince 2022

Liturgický direktář na roky 2023-25 naleznete ke stažení na našich stránkách (vyžaduje přihlášení). 


Miniškola liturgiky - Velikonoční triduum

 pátek 2. prosince 2022

Srdečně zveme na Jarní miniškolu liturgiky věnovanou Velikonočnímu triuduu. Koná se v sobotu 25. března 2023 v kášteře augustiniánů v Brně. Všechny podrobnosti a přihlášky na stránkách akce.   


Liturgie a ticho

 pátek 2. prosince 2022

Srdečně zveme na duchovní (prodloužený) víkend Liturgie a ticho na Horu Matky Boží u Králík 11./12. - 14. května 2023. Více informací a přihlášky na stránce akce.