Aktuality

Papež se setkal s biskupskými ceremoniáři

 sobota 21. ledna 2023

Papež František se setkal s biskupskými ceremoniáři v závěru kurzu, který připravil Papežský institut sv. Anselma. Souhrn setkání na Vatican News.


Triky staré kostelnice

 úterý 10. ledna 2023

Srdečně zveme na on-line besedu se sestrou Bohdanou, jejímž cílem je poskytnout konkrétní a praktické rady všem, kdo pečují o kostel, jeho vybavení, kostelní prádlo, paramenta nebo květinovou výzdobu. Beseda se koná on-line ve čtvrtek 2. února od 20 hodin (datum změněno z původního 26. 1.). Zveme také na další akce pořádané Liturgie.cz: Jarní miniškolu liturgiky, víkend Liturgie a ticho a zářijový týden Liturgie města Říma


Ohlášení Velikonoc 2023

 čtvrtek 5. ledna 2023

Ohlášení pohyblivých svátků, tzv. kalendy, které se zpívají při mši na Zjevení Páně, naleznete v notách na našich stránkách


Červená barva při papežském pohřbu

 úterý 3. ledna 2023

Důvod liturgické zvláštnosti vysvětluje v novém článku na Liturgie.cz teolog a historik umění P. Radek Martinek. Brožurku k pohřební liturgii papeže Benedikta XVI. naleznete zde v pdf.


Dnešní svátek Svaté rodiny

 pátek 30. prosince 2022

V letošním roce svátek Svaté rodiny nepřipadá na neděli: říká se Gloria, je pouze jedno neevangelní čtení, vynechává se Credo, preface o Narození Páně, v římském kánonu vlastní V tomto společenství, je možno žehnat manželům.


Vánoce a doba vánoční

 pátek 23. prosince 2022

Množství informací o liturgii vánočního období naleznete na našich stránkách.


Liturgie města Říma

 sobota 17. prosince 2022

Srdečně zveme na formační kurz Liturgie města Říma, který se uskuteční v září 2023 v Římě. Všechny informace a přihlášky na stránkách akce


Direktář na příští roky

 pátek 9. prosince 2022

Liturgický direktář na roky 2023-25 naleznete ke stažení na našich stránkách (vyžaduje přihlášení). 


Misál na nový liturgický rok

 sobota 19. listopadu 2022

Aplikaci Misál naleznete na GooglePlay (a brzy též na AppleStore) aktualizovanou pro další liturgický rok. Pro dobu adventní naleznete nově audio čtení,noty a nahrávky žalmů a komentář k evangeliu od církevního otců. 


Přednášky z Letní školy na TV Noe

 pátek 18. listopadu 2022

Přednášky z Letní školy liturgiky věnované tématu "Liturgie a čas" nabízí TV Noe v rámci Noční univerzity. První přednáška je ve středu 23. 11. od 22:10.