Aktuality

Postní hádanky - slosování výherců

 pátek 9. dubna 2021

Do postních hádanek se zapojilo celkem 105 účastníků. Na všech šest hádanek odpověděli správně pouze čtyři z nich. Alespoň čtyři správné odpovědi nám zaslalo 22 zúčastněných. Šéfredaktor Karmelitánského nakladatelství Pavel Mareš vysoloval tři výherce knihy "Breviář pro začátečníky a mírně pokročilé", které toto nakladatelství do soutěže laskavě věnovalo. Podrobně na stránce hádanek :) 


Letní škola liturgiky

 úterý 6. dubna 2021

Srdečně zveme na Letní školu liturgiky, která se uskuteční od 20. do 25. července 2021 v Želivském klášteře. Informace a přihlášky na našem webu


Liturgie města Říma

 pondělí 5. dubna 2021

Mladé lidi ve věku 18 - 25 let srdečně zveme na formační liturgický týden do Říma. Všechny podrobnosti a přihláška jsou na našich stránkách.


Velikonoce '21

 úterý 30. března 2021

Liturgické texty    |    Pokyny pro kněze    |    Noty a nahrávky    |    Materiály


Zpěvy pro Květnou neděli a Velikonoční třídenní

 čtvrtek 25. března 2021

Antifony z Českého misálu se žalmy z Římského graduálu pro zpěváka nebo malou scholu pro Květnou neděli, Zelený čtvrtek, Velký pátek, Velikonoční vigilii a den slavnosti Zmrtvýchvstání Páně v notách a nahrávkách naleznete na našem webu.


Poslední liturgická hádanka

 úterý 23. března 2021

Šestou a poslední hádanku naleznete na našem webu. Je vizionářská :)


Vizitace na Kongregaci pro bohoslužbu

 středa 17. března 2021

Svatý Otec rozhodl o vykonání apoštolské vizitace na Kongregaci pro bohoslužbu a svátosti před tím, než jmenuje nového prefekta po kardinálu Robertu Sarahovi. Vizitátorem je Mons. Claudio Maniago, člen tohoto dikasteria a předseda liturgické komise Italské biskupské konference. Zprávu přinesl deník Vatican Insider.


Služba podávajících eucharistii

 pondělí 15. března 2021

Srdečně zveme na on-line formační večer věnovaný službě podávání eucharistie při mši a donášení eucharistie nemocným, který se uskuteční v úterý 16. března od 20 hodin. Všechny podrobnosti naleznete na stránce události.


Svátostina žehnání homosexuálním párům?

 pondělí 15. března 2021

Kongregace pro nauku víry dnes zveřejnila zápornou odpověď na dotaz týkající práva církve žehnat homosexuálním párům. Vysvětluje se v ní mimo jiné princip svátostin: "Abychom byli v souladu s povahou svátostin, pokud se žehná některým lidským vztahům, je nutné - kromě správného úmyslu těch, kdo na nich mají účast, - aby to, čemu je žehnáno, bylo objektivně a pozitivně zaměřeno na přijetí a vyjádření milosti." Celý text a doprovodný dopis je na stránkách Tiskového střediska Svatého stolce.


Liturgické změny ve vatikánské bazilice

 sobota 13. března 2021

Státní sekretariát zakázal slavit ve svatopetrské bazilice ve Vatikánu mše privátně (samotnými kněžími bez přítomnosti lidu) a výrazně omezil konání mší v mimořádné formě římského ritu. Podrobnosti v novém článku převzatém z jezuitské revue America.