Aktuality

Svatodušní vigilie

 sobota 23. května 2020

V noci ze soboty 30. na neděli 31. května nás čeká svatodušní vigilie. V novém článku přinášíme několik způsobů slavení noční liturgie.


Liturgika na dobrou noc

 středa 20. května 2020

Na středeční večery jsme připravili "bytový seminář" on-line Liturgika na dobrou noc. Vždy ve 20:00 na téma breviáře. Všechny podrobnosti naleznete zde.


Rozhovor s novým předsedou Liturgické komise

 úterý 19. května 2020

Novým předsedou Liturgické komise České biskupské konference je Mons. Martin David. V rozhovoru pro Liturgie.cz představuje fungování této komise i svůj vztah k liturgii.


Nová památka sv. Faustiny Kowalské

 pondělí 18. května 2020

Kongregace pro bohoslužbu a svátosti zveřejnila dekret, jímž se do Římského kalendáře zapisuje nová nezávazná památka sv. Faustiny Kowalské, panny. Slavit se bude 5. října.


Letní škola liturgiky 2020

 pátek 15. května 2020

Srdečně zveme na Letní školu liturgiky v termínu 18. - 23. 8. 2020 do Želivského kláštera. Téma: svátosti manželství a kněžství. Podrobné informace a přihlášky naleznete na www.liturgie.cz/letni-skola.


Nové složení Liturgické komise ČBK

 úterý 5. května 2020

Čeští a moravští biskupové 28. dubna na 122. plenárním zasedání v Olomouci mj. zvolili nové obsazení Liturgické komise České biskupské konference. Od 1. května ji tvoří: Mons. Martin David, Mons. Vojtěch Cikrle, Mons. Jan Vokál a Mons. Zdenek Wasserbauer. 


Úkon kajícnosti pro dobu velikonoční

 neděle 3. května 2020

Ve 3. způsobu úkonu kajícnosti je možné kromě "tropů" z misálu použít také jiných textů. Čtyři variaty pro dobu velikonoční naleznete také na našich stránkách


Papežský ceremoniář: Tři milosti v době pandemie

 středa 29. dubna 2020

Mons. Guido Marini, ceremoniář papeže Františka, poskytl ještě před Velikonocemi osobní list k současné situaci, který nyní v překladu přinášíme v novém článku. Připomeňme, že v Itálii stále trvá nemožnost účastnit se bohoslužeb.


Český mešní formulář "V době pandemie"

 pátek 17. dubna 2020

V sekci Liturgické komise České biskupské konference naleznete pdf ke stažení s českým překladem mešního formuláře "V době pandemie".


Nová mobilní aplikace Liturgie.cz

 pátek 10. dubna 2020

Ve spolupráci s firmou Fenomen multimedia jsme připravili novou verzi aplikace Liturgie.cz. Pro android ji naleznete ke stažení na Google Play; pro iOS bude brzy k dispozici. Chcete-li podpořit činnost Liturgie.cz, můžete tak učinit.