Zimní škola liturgiky 2020

Datum: sobota 14. března 2020
Místo: youtube.com
Téma: Velikonoční triduum I

Videoškola 

Na místo zrušeného setkání ve Strahovském klášteře z důvodu nouzového stavu, jsme se pokusili nabídnout Zimní videoškolu liturgiky, která se streamovala přes youtube kanál Liturgie.cz

Záznamy streamu

Dvě ukázky ze streamovaného programu, který byl nakonec kvůli technickým potížím zkrácen o poslední přednášku.  

Fotografie 

Viz stránky člověk a víra

Ohlasy

Moc děkuji za vaší videoškolu liturgiky.Bylo to výborné, i přes některé obtíže spojené s vysíláním. Díky Vám i všem, kteří program moderovali a zajišťovali. Díky, jste výborní!!! (L. O.)

Pokoj a dobro, chtěl bych Vám poděkovat za první dvě videa z projektu Liturgie v čase bez liturgie. Je to výborný nápad pro tuto dobu a hezky se Vám to podařilo zpracovat. Dal jsem to i na náš web. (P.)

Mnohokrát děkuji za dnešní videoškolu liturgiky - a vůbec za rychlou reakci a převedení původně plánovaného semináře na videopřenos. Přednášky byly velmi kvalitní, zajímavé a inspirativní. V této stresující době byla celá akce (i přes drobné výpadky techniky) nejen zdrojem užitečných informací, ale především velkým povzbuzením v křesťanském životě. (J. D.)

Chci vám všem moc poděkovat za dnešní Zimní školu. Za nasazení všech zúčastněných. I za obsah, který se podařilo předat. V neposlední řadě i za "školu života" v tom, že je důležité usilovat o dobro a nevzdávat se a když jsou těžkosti, nést je s humorem! (L. T.)

Přes všechny technické problémy díky moc, že se zimní škola liturgie mohla uskutečnit v této podobě. Díky za krásné a podnětné přednášky. Díky za povzbuzení. (J. S.)

Vážení otcové, děkují za nádherné přednášky, úžasný nápad s videem, pohotovost, šikovnost a celkovou atmosféru i výkon. Bylo to super! (M. H.)


Program 

10:00 Jan Kotas Liturgie v době zrušené liturgie
10:20 Radek Tichý Velikonoční triduum - dějinný přehled a základní význam
10:50 Reklama: Jaké knížky jste si mohli koupit na Strahově? 
10:55 Petr Soukal Umývání nohou
11:30 Přestávka na oběd - nepřenášíme ;-)
14:00 Diskuse Nový institut pro liturgickou formaci
14:05 Petr Soukal Velkopáteční pašije
14:45 Reklama: Na jaké letní akce jsme vás mohli pozvat? 
14:50 Radek Tichý Velkopáteční přímluvy

Přednášející

Radek Tichý vystudoval liturgiku na Papežském liturgickém institutu v Římě. 

Petr Soukal vystudoval teologii na Papežské lateránské univezitě v Římě.

Jan Kotas vystudoval liturgiku na Papežském liturgickém institutu v Římě. 

Podpora 

Chcete-li podpořit aktivity konané pod hlavičkou Liturgie.cz, můžete poslat malý příspěvek na účet 292708309/0300. Děkujeme!