Večerní škola liturgiky

 

Datum: čtvrtky 22. 2. - 21. 3. 2024 vždy od 19 hodin
Místo: v Praze na Katolické teologické fakultě a on-line na youtube
Téma: Postní liturgie v tradicích Východu a Západu
Přihláška on-line formulář

Základní informace

Smyslem Večerní školy liturgiky je umožnit účastníkům poznat rozličné liturgické tradice Východu a Západu, a tak lépe porozumět vlastní liturgické tradici a intenzivněji z ní žít.   

Večerní škola je tvořena čtyřmi večerními přednáškami, které je možné navštívit osobně na Katolické teologické fakultě (Thákurova 3, 1. patro, učebna P6), nebo sledovat on-line na youtube kanále Liturgie.cz. Večerní škola je otevřena všem zájemcům z řad kněží, jáhnů a laiků. 

Pořadatelem Večerní školy liturgiky je Liturgie.cz - Institut pro liturgickou formaci ve spolupráci s Katolickou teologickou fakultou UK.

Program

Každá přednáška začíná 19:00.

22. 2. 2024 Postní doba v arménské liturgii (Haig Utidjian)

https://www.youtube.com/watch?v=0LIbAg0DBvQ 

7. 3. 2024 Postní doba v koptské liturgii (Latif Shinouda a Antonius Awad)

link: https://www.youtube.com/watch?v=d32fvcQgr3c

14. 3. 2024 Postní doba v hispánské liturgii (Juan Miguel Ferrer Grenesche)

https://www.youtube.com/watch?v=tcmmG2uHdEw 

21. 3. 2024 Postní doba v byzantské tradici (Tomáš Mrňávek)

O každém ritu mluví přednášející, který sám pochází z této liturgické tradice a dobře ji zná. Večer je tvořen přednáškou (cca 50 minut) a prostorem na dotazy. Účastníci on-line mohou dotazy pokládat prostřednictvím chatu. Předpokládaný konec každého setkání je ve 20:30. 

Přihlášky 

Účast na přednáškách je zdarma. Není nutné se hlásit předem. Pokud se přihlásíte pomocí on-line formuláře Liturgie.cz, usnadníte nám organizaci a dostanete včas všechny potřebné informace. Pokud se přihlásíte pomocí on-line formuláře Katolické teologické fakulty získáte navíc osvědčení o absolvování kurzu.