Ravenna | Torcello | Aquileia

Datum:

pondělí 10. - pátek 14. 10. 2022

Místo:

Ravenna, Torcello, Benátky, Aquileia, Padova

Téma:

Liturgie mezi herezí a pravou vírou

Pro koho:  

Pro kněze

Základní informace 

"Liturgie mezi herezí a pravou vírou" je formační týden určený pro kněze, který se koná v Severní Itálii, v městech Ravenna, Torcello (Benátky), Aquileia a další. Je zaměřený na poznání víry a liturgie na území, kde se střetávaly vlivy křesťanského Západu a Východu a kde vedle ortodoxní církve existovaly heretické proudy odmítající nicejský či chalcedonský koncil. 

Kurz pořádá Liturgie.cz, přednášky vede P. Petr Soukal a P. Radek Tichý. 

Basilika Nanebevzetí Panny Marie v Torecello

Program

Pondělí 10. 10.  Doprava do Ravenny (spolujízda)
Úterý 11. 10. Ravenna
Středa 12. 10.  Classe, Padova
Čtvrtek 13. 10.  Torcello, dle možností Benátky
Pátek 14. 10. Aquileia, Grado, Barbana
Sobota 15. 10. Doprava do ČR (spolujízda)

Přednášky věnované liturgii, umění a nauce se konají přímo v terénu ve starokřesťanských bazilikách. Týden zahrnuje společné slavení eucharistie a denní modlitby církve, návštěvu v Liturgickém institutu sv. Justiny a setkání s představili místního církevního života. 

Baptisterium Ariánů v Ravenně (foto Petr Soukal)

Doprava, ubytování a strava

Doprava se koná vlastními auty formou spolujízdy, do přihlášky je nutné uvést, zda nabízíte auto, nebo potřebujete svézt. Počítáme se čtyřmi osobami do osobního auta včetně řidiče. Detaily budou domluveny později dle možností přihlášených zájemců. Cenu za dopravu stanovuje pro svou posádku majitel auta. 

Ubytování na dvoulůžkových pokojích je zajištěno následovně: Dvě noci v bývalém kněžském semináři v Ravenně (postele bez lůžkovin, vlastní spacák; zájemci mohou za příplatek využít pronajatý byt s postelemi s lůžkovinami; oba typy jsou bez snídaně); poutní dům v Padově jedna noc se snídaní; penziń v Jesolo jedna noc se snídaní; benediktinský klášter na ostrově Barbana s večeří a snídaní. 

Strava je zajištěna pouze v rámci ubytování tedy: středa snídaně, čtvrtek snídaně, pátek snídaně a večeře, sobota snídaně. Ostatní stravu si zajišťují účastníci sami. 

Bazilika sv. Apolináře v Ravenně (foto: Petr Soukal)

Platba, storno, covid 

Základní cena za formační týden "Liturgie mezi herezí a pravou vírou" je 5 000 Kč. Pro zájemce o ubytování v Ravenně v pronajatém bytě na postelích s lůžkovinami je cena 6 000 Kč. 

Cena zahrnuje: Ubytování, vybranou stravu poskytovanou v rámci ubytování, přednášky a studijní materiály. Cena nezahrnuje: dopravu, parkovné, ostatní stravu, vstupy, pojištění. 

Platbu je třeba uskutečnit v rámci přihlášení. 

Storno: Při odhlášení do 31. 8. 2022 se vrací celá částka bez manipulačního poplatku 100 Kč. Při odhlášení od 1. 9. 2022 se nevrací žádná částka. V případě akutního onemocnění (nutno doložit) se vrací celá částka bez manipulačního poplatku 100 Kč. 

Covid: Účastníci jsou povinni řídit se platnými aktuálními opatřeními vydanými italskou vládou. Nemožnost vstoupit na území Itálie například z důvodu chybějícího očkování není důvodem pro vrácení zaplacené částky. 

Basilika v Akvilei

Přihláška

Kapacita kurzu je plně obsazena, zjišťujeme možnosti jejího navýšení. Zájemce o pozici náhradníků prosím o e-mail na liturgie.cz@gmail.com