Jiné formule manželského vzájemného slibu

Nebo je možno použít následujících formulí: 

Ženich říká:

Já, N, odevzdávám se tobě, N, a přijímám tě za svou manželku. Slibuji ti věrnost v časech dobrých i zlých, ve zdraví i nemoci, v hojnosti i nedostatku. Chci tě milovat a ctít po celý svůj život, dokud nás smrt nerozdělí.

Nevěsta říká:

Já, N, odevzdávám se tobě, N, a přijímám tě za svého manžela. Slibuji ti věrnost v časech dobrých i zlých, ve zdraví i nemoci, v hojnosti i nedostatku. Chci tě milovat a ctít po celý svůj život, dokud nás smrt nerozdělí.

Z pastoračních důvodů lze projevit vzájemný souhlas následujícím způsobem; kněz klade otázku nejprve ženichovi, pak nevěstě, a oba postupně svůj souhlas stvrzují:

N, přijímáš N za manželku a slibuješ, že jí zachováš lásku, úctu a věrnost, že ji nikdy neopustíš a že s ní poneseš všechno dobré i zlé až do smrti?

Ženich říká:

Ano.

N, přijímáš N za manžela a slibuješ, že mu zachováš lásku, úctu a věrnost, že ho nikdy neopustíš a že s ním poneseš všechno dobré i zlé až do smrti?

Nevěsta říká:

Ano.

Nebo je možno použít následujících formulí: 

N, přijímáš N za svou manželku a slibuješ, že jí zachováš věrnost v časech dobrých i zlých, ve zdraví i nemoci, v hojnosti i nedostatku, že ji budeš milovat a ctít po celý svůj život, dokud vás smrt nerozdělí?

Ženich říká:

Ano.

N, přijímáš N za svého manžela a slibuješ, že mu zachováš věrnost v časech dobrých i zlých, ve zdraví i nemoci, v hojnosti i nedostatku, že ho budeš milovat a ctít po celý svůj život, dokud vás smrt nerozdělí?

Nevěsta říká:

Ano.
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

Vira.cz | Pastorace.cz | Mapa bohoslužeb 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.