aktuality

Hlavní stránka / aktuality

aktuality na našich stránkách:

(3.3.2014)

Znamení kříže při žehnání

Na našich stránkách nově naleznete pracovní překlad dekretu Kongregace pro bohoslužbu a svátosti z roku 2002 o znamení kříže při požehnání. Text v pdf můžete stáhnout zde.

 

(1.3.2014)

Orace 8. neděle v mezidobí

Komentář ke vstupní modlitbě mše 8. neděle v mezidobí naleznete zde.

 

(26.2.2014)

Dva nové dokumenty ke stažení

Na našich stránkách naleznete nově ke stažení v pdf dva dokumenty: Direktář pro slavení neděle za nepřítomnosti kněze z r. 1988 a kapitolu "Stacionální mše diecézního biskupa" z Caeremoniale episcoporum z r. 1984. Direktář je přístupný volně (v sekci "Svátost eucharistie zde), Caeremoniale pouze pro registrované.

 

(22.2.2014)

Orace 7. neděle v mezidobí

Komentář ke vstupní modlitbě 7. neděle v mezidobí naleznete zde.

 

(19.2.2014)

eBreviář pro iOS

Juraj Vidéky, tvůrce eBreviare, se svými spolupracovníky připravil bezplatnou aplikaci Breviář pro iPhony a iPady. Naleznete ji na stránkách AppStoru.

 

(29.1.2014)

Liturgie.cz pro iOS

Ve spolupráci se společností Fenomen multimedia jsme připravili aplikaci Liturgie.cz pro iPhone a iPad. Aplikaci naleznete zde.

 

(27.1.2014)

Přímluvy z misálu

Přímluvy ke mši svaté, které jsou součástí Českého misálu, naleznete na našich stránkách zde. K dispozici jsou také soubory doc a pdf ke stažení.

 

(8.1.2014)

Mešní formulář za novou evangelizaci

Schválený český překlad mešního formuláře (a biblických čtení) pro mši za novou evangelizaci naleznete zde.

 

(27.11.2013)

On-line misál pro dobu adventní a vánoční

Na našich stránkách naleznete on-line „misál“ pro dobu adventní a vánoční, jehož cílem je plnohodnotná příprava na slavení liturgie. "Misál", který obsahuje antifony, orace, preface, anafory, žehnání, biblické texty, nápěvy žalmů a nápěvy prefací, naleznete zde.

 

(30.10.2013)

Liturgie.cz pro elektronické čtečky

Na našich stránkách nově naleznete ke stažení vybrané liturgické texty "do terénu" ve formátech epub a mobi pro elektronické čtečky. Texty, které obsahují například některá žehnání, obřady pro pastoraci nemocných, svátosti v nebezpečí smrti, aj., jsou určeny pro přípravu a reflexi; pro použití při slavení liturgie jen v případě nouze.
Soubory naleznete zde, pro jejich stažení je nutné přihlásit se nebo se zaregistrovat.

 

(26.10.2013)

Odpustky pro duše v očistci je možné získat již tento týden

Letos, stejně jako v loňském roce, je v ČR možné získat pro duše v očistci odpustky nejen v "dušičkovém týdnu", tj. od 2. do 8. 11., ale také v týdnu předcházejícím - od 25. 10. do 2. 11.

Tato možnost je dána pro pouze ty, kdo se v týdnu po památce zesnulých na hřbitov z vážných důvodů nedostanou (a kdo například na hroby svých blízkých cestují o tomto prodlouženém víkendu). Těch, kdo na hřbitov mohou jít v obvyklém týdnu po dušičkách, se prodloužení termínu netýká.

Pro získání plnomocných odpustků pro duše zemřelých je třeba splnit obvyklé podmínky: přijetí svátosti smíření, přijetí eucharistie, modlitba na úmysl Svatého otce a návštěva hřbitova.

 

(18.10.2013)

Památka bl. Jana Pavla II.

Texty pro nezávaznou památku bl. Jana Pavla II. naleznete zde. Texty jsou pro liturgii hodin jsou k dispozici také na ebreviar.cz. Texty pro nezávaznou památku bl. Karla Rakouského jsou zde.

 
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

Vira.cz | Pastorace.cz | Mapa bohoslužeb 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.