aktuality

Hlavní stránka / aktuality

aktuality na našich stránkách:

(17.7.2014)

Bohoslužba slova se svatým přijímáním bez kněze

Protože se v některých případech o prázdninách - díky dovoleným kněží - mše svatá nahrazuje bohoslužbou slova se svatým přijímáním, připravili jsme na toto téma stránku, určenou především těm, kdo takovou bohoslužbu vedou: jáhnům, akolytům, nebo jiným pověřeným laikům. Tuto stránku naleznete zde. Na našem webu naleznete také pracovní překlad Direktáře pro slavení neděle za nepřítomnosti kněze, který můžete stáhnout v pdf.

 

(11.7.2014)

Modlitba 15. neděle v mezidobí

Komentář k oraci z 15. neděle v mezidobí naleznete zde.

 

(21.6.2014)

Misál na prázdniny v mobilu

Ve spolupráci s bohoslovci papežské koleje Nepomucenum a společností Fenomen multimedia jsme na letní měsíce dovolených a prázdnin na zkoušku připravili aplikaci pro android - misál.

Obsahuje offline biblická čtení, mešní formuláře, preface, mešní řád včetně anafor, liturgický kalendář a také odpovědi ke mši v některých evropských jazycích. Aplikaci, která nenahrazuje tištěné liturgické knihy nutné pro celebraci eucharistie, ale slouží jako pomůcka pro přípravu nebo při účasti na mši v cizině, můžete stáhnout na google play.

Bez operačního systému android je možné využít mobilní on-line verzi dostupnou zde.

 

(21.6.2014)

Orace 12. neděle v mezidobí

Komentář ke kolektě 12. neděle v mezidobí naleznete zde.

 

(11.6.2014)

Jméno sv. Josefa v eucharistických modlitbách

Kongregace pro bohoslužbu a svátosti schválila uvádění jména sv. Josefa i v druhé, třetí a čtvrté eucharistické modlitbě v českém jazyce. Podrobnosti naleznete zde.

 

(9.6.2014)

Jak je to se svátkem Ježíše Krista, nejvyššího a věčného kněze?

Papež Benedikt XVI. v roce 2012 povolil, aby do vlastních národních či diecézních kalendářů mohl být vložen nový svátek Ježíše Krista, nejvyššího a věčného kněze, pokud o to požádají příslušné biskupské konference. Tento svátek připadá na čtvrtek po Slavnosti Seslání Ducha svatého, letos tedy tento týden, 12. června. více

 

(7.6.2014)

Orace slavnosti Seslání Ducha svatého

Komentář k modlitbě dne letnic naleznete zde.

 

(3.6.2014)

Svatodušní vigilie

Pokud připravujete vigilii slavnosti Seslání Ducha svatého, můžete se inspirovat variantami, které nabízejí liturgické knihy, které naleznete zde.

 

(30.5.2014)

Orace 7. neděle velikonoční

Komentář k modlitbě 7. neděle velikonoční naleznete zde.

 

(10.4.2014)

Velikonoční triduum - noty a mp3

Noty a nahrávky v mp3 pro nácvik a přípravu velikonočního chvalozpěvu Exsultet, velkopátečních přímluv a dalších zpěvů jáhna, kněze či zpěváka o velikonočním triduu naleznete zde.

 

(9.4.2014)

Misál pro mobilní zařízení

Na mobilních zařízeních zobrazíte on-line misál pro Svatý týden a Velikonoční triduum pohodlněji z této adresy: m.liturgie.cz/misal/.

 

(4.3.2014)

On-line misál pro dobu postní

Do našeho on-line misálu byly přidány texty pro dobu postní. Misál obsahuje biblická čtení, orace, antifony, eucharistické modlitby, nápěvy žalmů a nápěvy prefací.

 
RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2018

Vira.cz | Pastorace.cz | Mapa bohoslužeb 

Všechna práva vyhrazena © 2018 NETservis s.r.o.